2. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

23 lutego w Hali Arena Toruń odbyły się 28. Halowe Mistrzostwa Polski Masters i 2. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.

Patronat nad zawodami sprawowali: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. dr hab. med. Andrzej Matyja.

W 28. HMPM, 2 HMPL uczestniczyło łącznie 460 zawodników, w tym 19 lekarzy (5 + 14). Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy zorganizowano po pierwszy wspólnie z 28. HMPM. Zawodnicy lekarze uczestniczyli w rywalizacji w ramach MPM – kobiety od 30. roku życia, mężczyźni od 35. roku życia.

Młodsi brali udział w ramach MPM jako PK (poza konkursem). Dodatkowo wyniki które uzyskali były zaliczane do rywalizacji w ramach 2 HMPL. W mistrzostwach lekarzy wzięło udział 19 osób, w tym 5 kobiet. Rywalizacja w ramach HMPL odbyła się 13 konkurencjach dla mężczyzn i 10 kobiet.

Nagradzano medalami za pierwsze 3 miejsca w kat. „open” po przeliczeniu poszczególnych wyników na punkty (sposób liczenia stosowany w sporcie weteranów la uwzględniający poszczególne kategorie wiekowe w przedziałach pięcioletnich letnich, pozwalający również porównać wartość wyników w poszczególnych konkurencjach).

Pucharami Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej zostali wyróżnieni: Małgorzata Gąsowska, Stefan Madej. Pucharami Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu dr. Wojciecha Kaatza – dla zawodniczki za drugi wynik kobiet: Ilona Kazek. Pucharem Przewodniczącego Komisji Sportu NIL dr. Jacka Tętnowskiego – dla zawodniczka za drugi wynik mężczyźn: Julian Pełka. Wszelkie informacje o 2. HMPL i 28. HMPM (wyniki, galeria zdjęć, filmy z przebiegu mistrzostw) na stronie www.pzlam.pl.

Serdeczne podziękowania dla Prezesa NRL prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi i Przewodniczącego Komisji Sportu NIL Jacka Tętnowskiego oraz dla kolegów z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters na czele z prezesem Wacławem Krankowskim za okazaną pomoc finansową i organizacyjną, Prezesa Okręgowej Izby Lekarskie w Toruniu za ufundowanie pucharu. Szczególnie podziękowania dla wszystkich koleżanek i kolegów za udział w zawodach.

Julian Pełka, organizator zawodów, Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.