PNRL o doskonaleniu zawodowym lekarzy i lekarzy dentystów

Samorząd lekarski proponuje rozszerzenie form aktywności, w jakich lekarz i lekarz dentysta może realizować obowiązek doskonalenia zawodowego, o korzystanie z edukacyjnych platform medycznych dostępnych w internecie.

Foto: pixabay.com

Powstanie internetowych platform medycznych coraz częściej zastępuje tradycyjną prenumeratę czasopism medycznych – zwraca uwagę Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w stanowisku w sprawie projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.

„Platformy te codziennie zamieszczają m.in. najnowsze wytyczne w sprawie sposobu postępowania, doniesienia dotyczące pandemii, wyniki badań klinicznych, relacje z kongresów, opinie ekspertów i inne tego rodzaju materiały poszerzające wiedzę, umożliwiając do nich nieograniczony dostęp o każdym czasie i w każdym miejscu” – wskazano w stanowisku.

Zdaniem samorządu lekarskiego w par. 1 projektu rozporządzenia warto dodać kolejny punkt w brzmieniu: „20) aktywne indywidualne konto na internetowych edukacyjnych platformach medycznych wskazanych przez NIL” oraz uzupełnić załącznik do rozporządzenia o kolejną pozycję określającą liczbę punktów za tę formę aktywności w sposób analogiczny do liczby punktów otrzymywanych za prenumeratę czasopism.

Pełna treść stanowiska Prezydium NRL jest dostępna na stronie internetowej NIL.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.