Lekarze na mistrzostwach Europy w Halberstadt

W dniach 1-3 sierpnia w Halberstadt, niedaleko Magdeburga (Niemcy), odbyły się Mistrzostwa Europy w Rzutach. Rywalizacja toczyła się przy sprzyjającej pogodzie na pięknie zagospodarowanym obiekcie, ale – z powodów, które dobrze znamy np. z Zakopanego (trawa jest dla piłkarzy, nie dla lekkoatletów) – głównie na płycie bocznej i treningowej.

Atmosfera pomiędzy zawodnikami była bardzo dobra, by nie powiedzieć serdeczna. Niestety organizatorzy tym razem nie stanęli na wysokości zadania, a niektóre mocno arbitralne i nieprzemyślane decyzje wprowadzały niepotrzebną nerwowość. W składzie licznej polskiej ekipy znalazło się tym razem dwóch lekarzy – Konrad Bońda z Brwinowa (OIL w Warszawie) oraz Zenon Krukowski z Międzyrzecza (OIL w Zielonej Górze).

Program zawodów był zbliżony do rozgrywanych w kwietniu w Sopocie Mistrzostw Polski Weteranów w Rzutach, jednak pojawiło się także kilka innych konkurencji. W rywalizacji z zawodnikami z Niemiec, Węgier (były to, obok polskiej, najliczniejsze i najsilniejsze ekipy), Grecji, Litwy i kilku innych państw, udało się wywalczyć 10 medali.

Zenon Krukowski (chorąży polskiej ekipy na ceremonii otwarcia mistrzostw), zmagając się z kontuzją, zdobył dwa brązowe medale (slingball, rzut granatem). Niżej podpisany wywalczył cztery złote (speerorama, rzut młotem szkockim, rzut granatem, trójbój rzutowy), dwa srebrne (shotorama, trójbój ciężarkowy) oraz dwa brązowe (schockorama, dwubój rzutowy).

Myślę, że kolejne starty w podobnych zawodach zmobilizują także inne koleżanki i kolegów. Już za rok Mistrzostwa Polski Weteranów w Sopocie (kobiety od 30. roku życia, mężczyźni od 35. roku życia), a także Mistrzostwa Świata w Tata na Węgrzech (bez limitów wieku). Ponadto pojawiła się realna szansa na rozegranie Mistrzostw Europy 2016 w Polsce.

Tekst i foto: Konrad Bońda

 

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. MAREK
    sie 12, 2014 - 12:39 AM

    GRATULACJE PANOWIE !

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.