Poznań walczy o publiczną stomatologię

8 lutego w siedzibie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej odbyła się konferencja w sprawie wyceny świadczeń stomatologicznych. Podczas spotkania z mediami przedstawiciele WIL alarmowali, że wycena punktacji w katalogu świadczeń stomatologicznych finansowanych ze środków publicznych pozostaje niezmieniona od 13 lat.

Foto: WIL

Podkreślali, że stawki wypłacane lekarzom dentystom w ramach kontraktów z NFZ nie przystają do rzeczywistości, co skutkuje rezygnacją z kontraktów kolejnych praktyk stomatologicznych, a co za tym idzie, ograniczeniem dostępu do publicznej opieki zdrowotnej dla pacjentów. Poinformowali także, że rozmawiają z przedstawicielami NFZ na temat urealnienia wyceny świadczeń stomatologicznych.

– W tym momencie mamy sytuację taką, że lekarze dentyści do swoich usług dopłacają – mówił wiceprezes ORL WIL Jacek Zabielski, lekarz dentysta. – Nam chodzi o dobro pacjentów, żeby mogli oni bezpiecznie przyjść do gabinetu, nie płacąc setek złotych za każdą usługę – podkreślała z kolei lekarka dentystka Anna Trajkowska, członkini Komisji Stomatologicznej WIL.

Wideorelacja z konferencji jest dostępna na profilu WIL na Facebooku oraz na stronie internetowej izby.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.