24 kwietnia 2024

I Kongres Lekarzy Innowatorów: merytorycznie i rzeczowo

Najważniejsze wydarzenie organizowane przez samorząd lekarski, poświęcone innowacjom w systemie opieki zdrowotnej i nowym technologiom w medycynie – tak w największym skrócie można określić I Kongres Lekarzy Innowatorów, który odbędzie się w dniach 15-16 września 2023 r.

Artur Drobniak. Foto: Mariusz Tomczak/Gazeta Lekarska

– To, co charakteryzuje nasz kongres, to przede wszystkim silny nacisk na merytorykę i rzeczowość. Proponujemy krótkie formy, bez paneli i wykładów sponsorowanych, aby każdy uczestnik NIL IN SUMMIT najlepiej wykorzystał okazję, którą stwarzamy – mówi Artur Drobniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL), organizator wydarzenia oraz pomysłodawca i współzałożyciel Sieci Lekarzy Innowatorów NIL IN.

– Zaproszeni goście to praktycy i pasjonaci innowacji w medycynie – w pracy w szpitalu, w POZ, w AOS czy nowoczesnym zarządzaniu zasobami ludzkimi. To też pasjonaci nowych technologii w medycynie, którzy wiążą swoją codzienność z adaptowaniem tych rozwiązań w rzeczywistości w praktyce. Kongres to okazja do poznania lekarzy innowatorów z całej Polski, dlatego nie może zabraknąć osób szczerze zaangażowanych w sprawy technologicznej przyszłości systemu ochrony zdrowia – dodaje dyrektor COBIK NIL.

Jednym z celów Kongresu Lekarzy Innowatorów jest stworzenie przestrzeni dla lekarzy, którzy widzą potrzebę zmian w systemie ochrony zdrowia, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz interesują się nowymi technologiami i ich wykorzystaniem w medycynie. „To będzie świetna okazja do spotkań i połączenia sił na rzecz współtworzenia nowoczesnego modelu opieki zdrowotnej przyszłości” – poinformowano na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej.

NIL SUMMIT będzie okazją do zaprezentowania efektów pracy oraz przedstawienia nowych projektów NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów NIL – jednej z pierwszych tego typu inicjatyw w Europie, powołanej w ramach programu „Samorząd przyszłości”.

Tematyka sesji:

  • WIZJA. Skuteczni Lekarze w systemie ochrony zdrowia przyszłości
  • TRENDY. Inspiracje ze świata i z Polski.
  • TECHNOLOGIE. DANE i AI — jak będą wspierać lekarzy i pacjentów? POZ/AOS. Innowacje w opiece ambulatoryjnej.
  • POZ/AOS. Innowacje w opiece ambulatoryjnej.
  • SZPITALE. Innowacje w opiece szpitalnej.
  • KULTURA PRACY. Organizacja pracy w medycynie współpraca dla wyników zdrowotnych.
  • PROCES. Wdrażanie zmian – od pomysłu do refundacji narzędzia. Startupy i aplikacje zdrowotne zmiana zachowań zdrowotnych, skuteczna edukacja dla zdrowia.
  • NARZĘDZIA. Startupy i aplikacje zdrowotne zmiana zachowań zdrowotnych, skuteczna edukacja dla zdrowia.

Gospodarzami sesji będą liderzy grup roboczych Sieci Lekarzy Innowatorów NIL.

Rejestracja na wydarzenie oraz szczegółowy program konferencji są dostępne na stronie: https://nilin.org.pl/nil-in-summit.