24 kwietnia 2024

Krawcowe z teatru szyją 2,5 tys. kombinezonów i fartuchów ochronnych

Już w pierwsze dni pandemii wzięła się za szycie masek. Teraz opanowała szycie kombinezonów z profesjonalnej tkaniny hydrofobowej.

Foto: pixabay.com

Alina Kamińska, aktorka teatru Bagatela i szefowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, zachęciła krakowskie teatry do pomagania w obliczu pandemii koronawirusa.

Od kilku dni w pracowniach krawieckich teatru Bagatela i teatru im. Juliusza Słowackiego powstaje 2,5 tys. kombinezonów i fartuchów ochronnych. Pierwsze sztuki trafiają już do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

– Nasi nieocenieni krawcowe i krawcy zszywają elementy wykrojone laserowo z ponad 3 tys. metrów bieżących tkaniny hydrofobowej, której ochronną przydatność zaakceptował szpital – mówi Alina Kamińska. Jak dodaje, nie jest to przedsięwzięcie łatwe ani tanie. – Profesjonalne materiały i dodatki, które sprawdzą się w pracy w szpitalu, są drogie, ale dzięki bezinteresownej pracy krawcowych koszt kombinezonów jest znacznie niższy niż u producentów – dodaje.