27 maja 2024

Organizacja nauki w szkole dla dzieci

W jaki sposób wygląda organizacja nauki w szkole dla dzieci, których rodzice są chorzy i znajdują się w grupie wysokiego ryzyka zakażenia SARS-CoV-2?

Foto: pixabay.com

Ministerstwo Edukacji Narodowej odniosło się do sytuacji dzieci z rodzin, w których znajduje się osoba z chorobami przewlekłymi czy współistniejącymi.

Jak informuje MEN, Ministerstwo Zdrowia wystąpiło o opinię do konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. Agnieszki Mastalerz-Migas.

„Z opinii wynika, że każda indywidualna sytuacja, gdy w domu dziecka przebywa osoba ciężko chora, ze znacząco obniżoną odpornością, wymaga czujności całej rodziny i trudno byłoby wskazać odgórne zasady sanitarne dla każdego przypadku” – czytamy na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej.

Gdy nie ma ewidentnych wskazań lekarskich do ograniczania kontaktu z rówieśnikami, dzieci z tych rodzin powinny korzystać z nauki stacjonarnej. Nie wyklucza to jednak uwzględnienia w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej zorganizowania przez dyrektora szkoły nauczania w inny sposób, ograniczający kontakt z uczniami.

Więcej informacji na stronie internetowej NIL.