16 lipca 2024

SARS-Cov-2: bezpłatna pomocy prawna dla lekarzy i lekarzy dentystów

Naczelna Izba Lekarska podpisała porozumienie z TU INTER Polska, w ramach którego ubezpieczyciel zapewnienia wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom w Polsce możliwość korzystania z bezpłatnych porad i opinii prawnych związanych z koronawirusem. 

Foto: pixabay.com

Celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa lekarzy i lekarzy dentystów poprzez możliwość szybkiego uzyskania bezpłatnej porady związanej z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2.

Usługa świadczona jest całodobowo w trybie telekonsultacji i umożliwia uzyskanie opinii prawnej. Pomoc zapewniają doświadczeni prawnicy specjalizujący się w prawie medycznym, którzy od lat współpracują z ubezpieczycielem w ramach ubezpieczeń ochrony prawnej.

– To wyraz wspólnoty i wsparcia, budująca inicjatywa, jakże potrzebna w tym trudnym okresie. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji panującej w naszym kraju i na świecie, pojawia się sporo wątpliwości, również tych dotyczących obszaru prawa medycznego. Wraz z TU Inter Polska S.A. chcemy, abyście poczuli się choć trochę bezpieczniej – mówi prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Aby skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w związku z epidemią koronawirusa wystarczy zadzwonić pod numer 22 333 77 00. Porady świadczone są w formie telekonsultacji, istnieje możliwość otrzymania opinii prawnej na piśmie, sygnowanej przez adwokata lub radcę prawnego. Usługa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji na stronie www.interpolska.pl.