Opinie lekarzy i lekarzy dentystów na temat rozdzielenia aktywności zawodowej między świadczenia finansowane publicznie i prywatnie były tematem śniadania prasowego w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej. Wyniki badania PERSPEKTYWA 27 pokazują, że środowisko nie popiera prostego, całkowitego zakazu łączenia pracy w obu sektorach.
Podczas śniadania prasowego w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej zaprezentowano raport z badania przeprowadzonego wśród uczelni prowadzących lub ubiegających się o uprawnienia do kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko‑dentystycznym w roku akademickim 2023/2024. Była to trzecia edycja analizy jakości kształcenia realizowanej przez NIL.
Ministerstwo Edukacji Narodowej jest gotowe do rozmów na temat szkolnej edukacji zdrowotnej. Barbara Nowacka nie wyklucza ustępstw, chce jednak, aby przedmiot ten był w nowym roku szkolnym obowiązkowy.
Choroba alkoholowa jest demokratyczna i dotyka absolutnie każdego – mówili eksperci w czasie dyskusji zorganizowanej w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej. Zastanawiali się też, w jaki sposób ograniczyć dostępność alkoholu.
Samorząd natychmiast podjął działania w celu wzmocnienia ochrony przed hejtem i agresją wymierzonymi w lekarzy. Teraz czekamy na ruch ze strony rządu.
Bezpieczeństwo lekarzy – w ostatnich tygodniach fraza ta była powtarzana wielokrotnie przez dziennikarzy, polityków, ekspertów. Dyskutowało o tym także całe środowisko lekarskie.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbędzie się Marsz Milczenia Medyków. To reakcja na śmierć lekarza Tomasza Soleckiego, który we wtorek został zamordowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Mając na uwadze wydarzenia sprzed kilku dni, do których doszło w szpitalu w Oleśnicy, Prezydium NRL zaapelowało do parlamentu o uchwalenie przepisów, które w jednoznaczny sposób określą zasady postępowania lekarzy i prawa pacjentek.
Zgłoszenie się po profesjonalną pomoc to nie wyraz słabości, tylko odwagi – mówi dr Magdalena Flaga-Łuczkiewicz, pełnomocniczka ds. zdrowia lekarzy Naczelnej Izby Lekarskiej.
Za nami bardzo intensywny początek roku. Był to czas wielu wspólnych działań, spotkań, dyskusji oraz momentami wręcz polaryzującej nasze środowisko polemiki wewnętrznej. Jestem przekonany, że wszyscy w tych działaniach kierujemy się dobrem naszego samorządu.