12 kwietnia 2024

Takiego sprzętu na Pomorzu Zachodnim nie było

W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie powstanie Centrum Diagnostyki Obrazowej. Podpisano już umowę o dofinansowaniu tego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Inwestycja ma być gotowa w marcu 2015 roku.

 

Foto: UMWZ

Stworzenie jednostki będzie kosztować ponad 12,3 mln zł. – Wartość nowego Centrum Diagnostyki Obrazowej to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim najnowocześniejszy sprzęt, jakiego do tej pory nie ma nikt na Pomorzu Zachodnim. Na przykład zakupiony fibroskan pozwoli zmierzyć stopień zwłóknienia wątroby bez stosowania uciążliwej i bolesnej dla pacjenta biopsji – wyjaśnia dr Adam Krzyształowski, kierownik Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Centrum będzie posiadało także tomograf komputerowy 128-rzędowy wraz z osprzętem, aparat RTG typu „telekomando”) oraz aparaty USG i USG klasy Premium.

Szczeciński szpital planuje już kolejne inwestycje. – Nasze zadanie na jutro to zagospodarowanie starej infrastruktury. Stawiamy też na rozwój kardiologii inwazyjnej, chcemy adaptować zwolnione budynki właśnie na jej potrzeby – zapowiada dyrektor placówki Mariusz Pietrzak. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku w szpitalu otwarto nowoczesne Centrum Zabiegowe o wartości ponad 47,7 mln zł.

ls