Pakiet onkologiczny: testy karty diagnostyki

Od wczoraj Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia lekarzom testowanie wystawiania karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, która jest elementem tzw. szybkiej terapii onkologicznej, która ma działać od stycznia 2015 roku.

Foto: Lidia Sulikowska

W testach może wziąć udział dowolny świadczeniodawca, który posiada podpisaną umowę z NFZ na jeden lub wszystkie z następujących rodzajów świadczeń: podstawowa opieka zdrowotna (POZ), ambulatoryjna opieka specjalistyczna (AOS) lub leczenie szpitalne (SZP).

Można przetestować wystawienie karty w ramach POZ, AOS, w szpitalu, a także w szpitalu, gdy leczenie onkologiczne rozpoczęto przed 1 stycznia 2015 roku.

Aby móc wykonać testy, trzeba posiadać konto dostępowe w Portalu Świadczeniodawcy SZOI danego oddziału wojewódzkiego NFZ, w którym rozliczane są świadczenia. Po zalogowaniu się należy dodać operatorów, którzy mają mieć dostęp do rejestracji i wydawania kart w systemie Obsługi Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO).

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.nfz.gov.pl. W sprawach technicznych można kontaktować się z osobami, których dane dostępne są na stronach internetowych oddziałów wojewódzkich Funduszu.

Karta jest jednym z elementów tzw. pakietu onkologicznego, wprowadzającego zmiany mające uprzywilejować pacjentów onkologicznych. Ma uprawniać do szybkiej diagnostyki i wizyt u specjalistów bez skierowania i bez limitów, z zachowaniem wyznaczonych terminów.

ls

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.