Zmiany w kontraktowaniu świadczeń dla dzieci?

W połowie stycznia Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak rozmawiał z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Tadeuszem Jędrzejczykiem na temat problemów związanych z zaspokojeniem potrzeb zdrowotnych dzieci i młodzieży. Jednym z głównych punktów dyskusji była medycyna szkolna. Następne spotkanie w lutym.

Foto: Jola Lipka

Rzecznik Praw Dziecka zwracał uwagę na problemy związane z leczeniem stomatologicznym dzieci, w tym dostępność do tych świadczeń w gabinetach funkcjonujących w szkołach oraz wykonywanie świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym u dzieci z niepełnosprawnością. Poruszył także kwestię psychiatrii dziecięcej, w tym zbyt niskiej wyceny tych świadczeń oraz sprawy związane z lecznictwem uzdrowiskowym dzieci. Dużo czasu poświęcono medycynie szkolnej.

Marek Michalak w przeszłości wielokrotnie podejmował interwencje i występował w tych sprawach zarówno do prezesa NFZ, jak również innych instytucji. Warto wspomnieć choćby ostatnie jego działania – z 8 stycznia br., w którym wskazał na konieczność leczenia uzdrowiskowego dla dzieci i młodzieży w zakresie szerszym, niż dotychczas, czy wystąpienie do ministra zdrowia z 29 grudnia ubiegłego roku, w którym podkreśla, że poziom dostępności i jakość świadczeń w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży ocenia jako niewystarczający.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.