Pediatria potrzebuje wsparcia

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze pozyskał kolejnego sprzymierzeńca w walce o budowę Centrum Pediatrii na terenie swojej jednostki. Poparcie dla tej inicjatywy wyraziła prof. Anna Dobrzańska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii. Z wykonanej przez nią analizy jednoznacznie wynika, że woj. lubuskie zajmuje ostatnie miejsce w kraju pod względem dostępności świadczeń medycznych dla dzieci.

Foto: UM Województwa Lubuskiego

„Ogromny niedobór pediatrów, utrudniony dostęp do specjalistów i brak kompleksowości w opiece medycznej nad dziećmi w tym województwie wymaga natychmiastowych i długofalowych działań naprawczych” – czytamy w liście prof. Dobrzańskiej. Lekiem na tę sytuację miałoby być właśnie Centrum Pediatrii, które byłoby pierwszym kompleksowo wyposażonym szpitalem dziecięcym w regionie.

Budowa Centrum Pediatrii w ramach zielonogórskiego szpitala jest zaplanowana przez lubuski urząd marszałkowski na lata 2014-2017. Jednak inwestycja jest jeszcze w fazie przygotowania koncepcyjnego. Trwają też prace nad pozyskaniem środków na ten cel.

ls

Źródło: UMWL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.