Bezpłatne szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. rodzice i opiekunowie będą mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Akcja dotyczy dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).

Foto: pixabay.com

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r. Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne.

Osoby zainteresowane zaszczepieniem dziecka powinny zgłosić się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (tj. tam, gdzie złożyli deklarację wyboru lekarza POZ).

Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do  20 kwietnia 2018 r. Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego (schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy).

Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone. Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.