O czym rozmawiał prezes NRL z ministrem Łukaszem Szumowskim?

W czwartek prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja spotkał się z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim. Rozmawiano o bieżących kontaktach samorządu zawodowego lekarzu i lekarzy dentystów z resortem.

Prof. Andrzej Matyja podczas XIV Krajowego Zjazdu Lekarzy
Foto: Marta Jakubiak

W czasie rozmowy wskazano sprawy, które w najbliższym czasie wspólnie mogłyby zostać poruszone w pierwszej kolejności. Minister Szumowski zaprosił prezesa Matyję do udziału w radzie programowej ogólnonarodowej debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Umówiono się także na kolejne spotkania.

– Chciałbym jak najszybciej spotkać się z decydentami, z ministrem zdrowia, i porozmawiać o rozwiązaniu problemów, byśmy mogli powiedzieć, że wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie, jak osiągnąć 6 proc. PKB na zdrowie w krótszym czasie, niż zapisano w ustawie. Myślę, że gdyby dobrze policzyć i potraktować zdrowie jako inwestycję, a nie koszt, to podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, rozciąganie w czasie jej realizacji jest dużo bardziej kosztowne, niż skrócenie tego czasu do minimum. Gdybyśmy potrafili wspólnie wynegocjować dodatkowe środki, byłoby to z korzyścią dla wszystkich – powiedział prof. Andrzej Matyja w rozmowie z „Gazetą Lekarską” zaraz po wyborze na funkcję prezesa NRL (cały wywiad tutaj).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.