Posumowanie Mistrzostw Polski Lekarzy w wielobojach lekkoatletycznych

W 3. Mistrzostwach Polski Lekarzy w Wielobojach Lekkoatletycznych (pięcioboju klasycznym  i pięcioboju rzutowym), które odbyły się 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Toruniu, uczestniczyło łącznie 70 zawodniczek i zawodników i zawodników, w tym 5 lekarzy.

Rywalizacja w ramach MPL odbyła się w pięcioboju klasycznym (skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, 800 m – kobiety, 1500 m – mężczyźni) i pięcioboju rzutowym (pchnięcie  kulą, rzut: dyskiem, oszczepem, młotem i ciężarkiem).

Nagradzano medalami za pierwsze trzy miejsca w kat. „open” oddzielnie za poszczególne pięcioboje, po przeliczeniu poszczególnych wyników na punkty (sposób liczenia stosowany w sporcie weteranów lekkiej atletyki uwzględniający poszczególne kategorie wiekowe w przedziałach pięcioletnich letnich, pozwalający również porównać wartość wyników w poszczególnych konkurencjach).

Pucharem ufundowanym przez Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej dla najlepszego lekarza mistrzostw w pięcioboju rzutowym został wyróżniony Zenon Krukowski z Międzyrzecza. Pucharem ufundowanym przez Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Toruniu dla najlepszego lekarza mistrzostw w pięcioboju klasycznym została wyróżniona Jolanta Pełka-Witt z Rozgart.

Serdeczne podziękowania dla Naczelnej Izby Lekarskiej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu za okazaną pomoc finansową i organizacyjną. Dziękuję  wszystkim koleżankom i kolegom za udział w zawodach.

Julian Pełka
Organizator zawodów
Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu

Kto zdobył medale?

Pięciobój klasyczny – kobiety:

1. Jolanta Pełka-Witt (Rozgarty), K40, 961 pkt.

Pięciobój klasyczny – mężczyźni:

DNS Julian Pełka (Toruń), M65, kontuzja.

Pięciobój rzutowy – mężczyźni:

1. Zenon Krukowski (Międzyrzecz), M75, 3198 pkt.

2. Konrad Bońda (Brwinów), M45, 2820 pkt.

3. Włodzimierz Dłużyński (Pabianice), M50, 2495 pkt.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.