60. rocznica utworzenia UEMS

Oficjalne obchody 60. rocznicy utworzenia Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (UEMS) odbyły się w dniu 19 października podczas posiedzenia Rady UEMS w Brukseli.

Od prawej: dr Andrzej Ryś, prof. Vassilios Papalois, prof. Andrzej Matyja, prof. Romuald Krajewski

Polskim akcentem było odznaczenie dr. Andrzeja Rysia, obecnie dyrektora ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji w Komisji Europejskiej, honorowym dyplomem za współpracę z UEMS.

W tej uroczystości uczestniczył prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja, który przekazał UEMS gratulacje i życzenia z okazji rocznicy. Drugą kadencję na czele UEMS stoi prof. Romuald Krajewski. Sekretarzem generalnym organizacji jest prof. Vassilios Papalois.

UEMS jest stowarzyszeniem kilkudziesięciu największych krajowych organizacji reprezentujących lekarzy specjalistów z krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz kilku krajów stowarzyszonych. Naczelna Izba Lekarska, jako członek UEMS, jest uprawniona do kierowania swych przedstawicieli do sekcji specjalistycznych tej organizacji po uzgodnieniu z odpowiednimi towarzystwami naukowymi.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.