Przepadł projekt znoszący obowiązek szczepień

W czwartek 8 listopada w Sejmie odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, którego przedmiotem było rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu/

Posłowie zgodzili się, aby projekt rozpatrywać za pomocą jednego głosowania – za odrzuceniem lub przeciw odrzuceniu projektu ustawy.

W trakcie posiedzenia wypowiedziało się wielu ekspertów, reprezentanci strony rządowej oraz przedstawiciel samorządu lekarskiego – prof. Andrzej Matyja, prezes NRL.

Wszyscy jednoznacznie wskazali na zasadność utrzymania w Polsce obowiązkowych szczepień ochronnych. Za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 55 posłów.

Przeciwko odrzuceniu projektu, a co za tym idzie za dalszym jej rozpatrywaniem, głosowało 2 posłów nie będących lekarzami – Barbara Chrobak oraz Jarosław Porwich, którzy są członkami Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

„Wyrażamy nadzieję, że dzięki współpracy lekarzy, naukowców, posłów oraz strony rządowej, zdrowie publiczne, czyli każdego z nas nie będzie narażone na niebezpieczeństwo wywoływane działalnością tzw. ruchów antyszczepionkowych” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.