Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy na trawie pod egidą PTSL

W dniach od 12 do 14 lipca 2019 roku pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) odbył się „Medbledon” – pierwszy w historii Polski turniej tenisowy lekarzy w tenisie na prawdziwej, naturalnej nawierzchni trawiastej.

78 lekarzy rywalizowało na czterech kortach w Michałówku koło Łowicza. Turniej wsparły m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi i Naczelna Izba Lekarska w Warszawie.

Właścicielem kortów jest Wojciech Pietrzak – internista z Łowicza, który regularnie grywa z sukcesami w turniejach PSTL. Przed Wimbledonem na trawie w Michałówku szlifowali swoją formę znani zawodnicy, m.in. Iga Świątek, Kamil Majchrzak, Magdalena Fręch, Daniel Michalski czy Stefania Rogozińska-Dzik.

Turniej obfitował w wiele atrakcji. W piątek odbył się uroczysty bankiet w barokowym Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Jak to bywa na Wimbledonie, tak i w Michałówku – gry turniejowe w sobotę przerwały opady deszczu, przez co nie udało się rozegrać meczów deblowych i mikstowych. Natomiast w sobotę w sesji wieczornej na korcie z mączki ceglanej odbyły się 2 deblowe mecze pokazowe.

W pierwszym meczu warszawiacy Mikołaj Jędruszczak (wielokrotny Mistrz Polski w Tenisie w singlu i w deblu we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzata do seniora) i Tomasz Moczek (wielokrotny Mistrz Polski w Tenisie w singlu i deblu w cyklu Seniorzy i Amatorzy PZT, lider rankingu SiA PZT open) wygrali z reprezentacją lekarzy – Kacprem Mularczykiem i Michałem Dyrdą. Trójka z tych panów na drugi dzień rywalizowała w Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie w Gliwicach.

Drugi mecz to starcie lokalnych „herosów” – Kuby Dańczaka i Waldemara Żemło, którzy okazali się lepsi od lekarzy Marcina Krywiaka i Maćka Koczorowskiego. Uczestnicy meczów pokazowych oraz zwycięzcy i finaliści turnieju otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Wojciech Pietrzak oraz Ryszard Golański (były wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, były przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, były redaktor naczelny pisma OIL w Łodzi „Panaceum”, kierował „Gazetą Lekarską” w latach 2010-2018).

Jak to często bywa na trawie – nawierzchni bardzo specyficznej i wymagającej, w turnieju lekarskim w singlu nie obyło się bez niespodzianek. Zaskakująco przegrywali w swoich kategoriach wiekowych Mistrzowie Świata Lekarzy w Tenisie z lat poprzednich m.in.: Bożena Kędzierska, Wojciech Pietrzak, Marcin Krywiak, Agnieszka Widziszowska czy Jan Paradowski. Turniej zakończył się w niedzielę wieczorem wspólnym oglądaniem finału Wimbledonu, w którym Djokovic pokonał Federera, broniąc piłki meczowe.

Więcej informacji na temat lekarskich turniejów tenisowych można znaleźć na stronie www.pstl.org.

Marcin Pokrzywnicki, sekretarz PSTL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.