Ziemia Sandomierska gościła najwszechstronniejszych sportowców lekarzy

W dniu 24 sierpnia Ziemia Sandomierska po raz kolejny gościła najwszechstronniejszych sportowców spośród lekarzy.

W XI już Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km – rower i 5 km – bieg) wzięło udział 20 koleżanek i kolegów z całego kraju.

Pływanie odbyło się tradycyjnie na zalewie w Koprzywnicy, skąd na rowerach uczestnicy podążyli wzdłuż Wisły po krętej, malowniczej trasie do Sandomierza, aby na koniec pokonać 5-o kilometrowy odcinek trudnego biegu wokół staromiejskiego wzgórza. Meta usytuowana była nieopodal Ratusza na Rynku Starego Miasta.

W poszczególnych kategoriach wiekowych na najwyższym stopniu podium stawali: Ewelina Kiełboń z Przeworska, Bartosz Wojciechowski z Katowic, Łukasz Wieprzowski z Warszawy, Piotr Kalinowski z Włocławka (po raz kolejny najlepszy wynik spośród wszystkich lekarzy) oraz Romuald Pietrosiuk z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugie miejsca zajęli odpowiednio: Katarzyna Niewczas-Wieprzowska z Warszawy, Maciej Kieras z Tarnowa, Dawid Nowak z Łodzi, Cezary Krzywicki z Jeleniej Góry i Andrzej Książek z Działdowa.

Na trzecich miejscach uplasowali się: Paulina Tatara z Czechowic-Dziedzic, Maciej Mawlichanów z Łodzi. Tomasz Pardygał z Krakowa, Lucjan Habieda z Frydmana i Antoni Olesiejuk z Lubartowa. Uczestniczący w zawodach koleżanki i koledzy tradycyjnie po dekoracjach odbyli rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, a następnie uczestniczyli w uroczystej kolacji. jak najbardziej zasłużonej po tak intensywnym wysiłku. Zapowiedzieli też, że wrócą do Sandomierza na kolejne zawody w przyszłym roku, a to: Zimowy Triathlon w lutym i Letni Triathlon w sierpniu. Wszystkie w randze Mistrzostw Polski Lekarzy. Serdecznie zapraszam. Imprezę zorganizowano przy finansowym wsparciu kwotą 1500 zł przez Naczelną Izbę Lekarską.

Jacek Łabudzki

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.