Piknik na Zdrowie w Gdańsku

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny w czasie tegorocznego Pikniku na Zdrowie.

 

Tak było w ubiegłym roku

Impreza odbędzie się 14 czerwca (sobota) w godz. 11-16 w Zielonym Parku w Gdańsku, położonym przy al. Zwycięstwa. Nie zabraknie też możliwości wykonania przesiewowego badania słuchu, porad logopedycznych i psychologicznych oraz cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii przeprowadzą szkolenie z zakresu używania automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Natomiast mieszkańcy Gdańska w wieku 18-60 lat, którzy dotychczas nie byli leczeni w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań anty-HCV.

– W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie – mówi prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidziano posiłek – mercumek corbasi, czyli… zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie pikniknazdrowie.gumed.edu.pl.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.