Ćwiczenia oddechowe. Film animowany dla pacjentów m.in. z niewydolnością serca i POChP

W serwisie YouTube jest dostępny film animowany „Ćwiczenia oddechowe – mini wysiłek, gigantyczny zysk”, którego pomysłodawczynią i producentką jest dr n. med. Anna Słowikowska, kardiolog z Kliniki Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr Anna Słowikowska. Foto: arch. prywatne

Serce każdego człowieka potrzebuje zdrowych płuc, aby natlenioną krew dostarczyć wszystkim komórkom naszego ciała. Film animowany „Ćwiczenia oddechowe – mini wysiłek, gigantyczny zysk” to propozycja skutecznego treningu mięśni oddechowych, niezbędnych do prawidłowej pracy płuc.

– Każdy, kto oczekuje w kolejce na operacje w obrębie klatki piersiowej czy jamy brzusznej może samodzielnie wykonywać te ćwiczenia w domu, aby poprawić wydolność oddechową. Poza tym to idealny film dla pacjentów z niewydolnością serca i POChP, nie mówiąc o infekcjach covidowych – mówi dr n. med. Anna Słowikowska, kardiolog pracujący w Klinice Kardiochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Film jest dostępny w serwisie YouTube i za pośrednictwem strony internetowej: https://atspublishing.com (zakładka Dodatki specjalne). Zaprezentowane w nim ćwiczenia można wykonywać w domu – wystarczą dobre chęci.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.