Eksperci o epidemiologii gorączki Ebola

W Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego-PZH odbyła się konferencja prasowa poświęcona sytuacji epidemiologicznej gorączki Ebola (EVD) w Polsce i na świecie. Jej celem było przekazanie najnowszych informacji oraz skomentowanie bieżącej sytuacji dotyczącej wirusa Ebola w Polsce i na świecie. 

Foto: NIZP-PZH

W konferencji eksperckiej udział wzięli: prof. dr hab. n. med. Mirosław Wysocki, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny, prof. dr hab. Andrzej Zieliński z Zakładu Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny, prof. dr hab. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych i dr n. med. Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.

Obserwując sytuację w Afryce Zachodniej, wiele krajów europejskich przygotowuje się na pojawienie się ewentualnych przypadków zachorowań. Polska także ma przygotowane procedury, które opierają się na ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, z dnia 5 grudnia 2008 roku. Aby ułatwić dostęp do najważniejszych informacji, eksperci z NIZP-PZH oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia, przygotowali szereg dokumentów w formie schematów i krótkich opracowań, dla pracowników służby zdrowia, pracowników SOR, oraz osób powracających z terenów Afryki, gdzie występuje epidemia.

Pobierz informację dla lekarzy POZ i służb medycznych w zakresie gorączki Ebola

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.