17 czerwca 2024

Brazylijskie Jiu-Jitsu: sport dla wszystkich medyków

Brazylijskie Jiu-Jitsu, znane ze swojego skupienia na technikach walki w parterze, zdobyło popularność wśród pracowników służby zdrowia nie tylko jako forma aktywności fizycznej, ale również jako sposób na rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, koncentracji oraz samodyscypliny.

Dla wielu z nich Brazylijskiego Jiu-Jitsu (BJJ) to więcej niż sport – to sposób na zachowanie równowagi między wymagającą pracą zawodową a zdrowym stylem życia.

Sportowa integracja nad Odrą

Już 8 czerwca 2024 roku we Wrocławiu odbędą się V Mistrzostwa Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu Lekarzy i Przedstawicieli Zawodów Medycznych. Wydarzenie to, organizowane w klubie Wroxgym przy ul. Chopina, nad malowniczą rzeką Odrą, stanowi wyjątkową okazję do spotkania się lekarzy, ratowników, fizjoterapeutów, pielęgniarzy oraz studentów kierunków medycznych, którzy dzielą wspólną pasję do BJJ.

Program wydarzenia

Zawody odbędą się w sobotę, 8 czerwca 2024 roku. W dniu poprzedzającym zawody, 7 czerwca, zaplanowano seminarium prowadzone przez czarnego pasa BJJ, trenera Tomasza Skórę. To wyjątkowa okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i wskazówki od doświadczonego instruktora. Podczas zawodów, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w intensywnych pojedynkach w różnych kategoriach, w tym dla lekarzy, ratowników, fizjoterapeutów, pielęgniarzy oraz studentów kierunków medycznych.

Rejestracja i udział

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji poprzez stronę wydarzenia na Facebooku. Wydarzenie jest otwarte zarówno dla doświadczonych zawodników, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Dlaczego warto?

Udział w mistrzostwach to nie tylko szansa na sportową rywalizację, ale także na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń zawodowych. To również doskonała okazja, aby promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród pracowników służby zdrowia, co jest niezwykle istotne w kontekście ich codziennej pracy.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. Razem możemy zdziałać wiele dla zdrowia i kondycji fizycznej medyków w Polsce!

Michał Głuszek, organizator, niebieski pas BJJ