24 kwietnia 2024

Ekonomista Adam Niedzielski ma zostać nowym ministrem zdrowia

Znamy nazwisko nowego ministra zdrowia. Dotychczasowy prezes NFZ Adam Niedzielski zastąpi Łukasza Szumowskiego, który we wtorek złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Adam Niedzielski. Foto: NFZ

– To stanowisko obejmie doktor nauk ekonomicznych Adam Niedzielski – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Adam Niedzielski od wielu lat pracuje w rożnych obszarach administracji publicznej, ma doświadczenie z Ministerstwa Finansów, NIK, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od dwóch lat pełni funkcję szefa NFZ – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Niedzielski zaprezentowany przez szefa rządu jako przyszły minister zdrowia, jest z wykształcenia ekonomistą. W latach 2016-2018 był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów. Od 2018 roku był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. operacyjnych, a od 2019 roku kierował NFZ. – Jestem przekonany, że dr Adam Niedzielski znakomicie poradzi sobie na nowym stanowisku. Jestem pewien, że to właściwy kandydat – podkreślił premier Morawiecki.