12 kwietnia 2024

I Festiwal Tańca Śląskiej Izby Lekarskiej

Walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep, flamenco, zouk, salsa kubańska, kizomba, cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive – to tańce zaprezentowane podczas I Festiwalu Tańca Śląskiej Izby Lekarskiej, który odbył się 22 kwietnia 2023 r. w Katowicach.

Foto: ŚIL

Dziewięć par wirowało na parkiecie, a na widowni zasiadło ponad 100 osób. W przerwach można było podziwiać profesjonalne zespoły taneczne z chorzowskiej szkoły tańca Movi.

Największe uznanie publiczności zdobyła para ProAm – dr Aleksandra Chwist-Mazur i Aleksandr Ovchinnik. Pro-Am to metoda nauki tańca towarzyskiego, w której parę tworzą profesjonalista oraz amator.

Zawodowcy organizują treningi i odpowiadają za przygotowanie do turniejów. Pary ProAm podczas Festiwalu tworzyły także dr n. med. Hanna Siatkowska i dr n. med. Dorota Mangold – ich partnerem był Paweł Stękała.

Oprócz lekarzy i lekarzy dentystów ze Śląskiej Izby Lekarskiej zaprezentowali się także lekarze z Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu (dr Witold Pędich wraz z Dominiką Łoskot) i Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (dr Konrad Kiersnowski wraz z Katarzyną Kiersnowską).

Dr Sarah Mangold, dzięki solowemu pokazowi flamenco, przeniosła widzów na chwilę do słonecznej Andaluzji. Natomiast kobiecy duet – dr Anna Szypowska i Adrianna Karcz – brawurowo zatańczył kubańską salsę.

Dużą sympatię i podziw wzbudziły także dwie pary dr Iwona Moś i Michał Moś oraz dr Violetta Rudnicka-Tynior i dr n. med. Roman Tynior, które przyjaźnią się od czasów studenckich i w każdą niedzielę widują się na zajęciach tańca. To ich odskocznia od codzienności i sposób na relaks.

Organizatorem wydarzenia była Komisja ds. Sportu i Rekreacji ORL w Katowicach.

Źródło: ŚIL