21 maja 2024

Jest taki dzień. Teledysk dla tych, którzy świąt nie spędzą w domu

Święta Bożego Narodzenia to czas, który wyjątkowo silnie kojarzy się z domem, ciepłem, odwiedzinami najbliższych, rodzinną atmosferą i tradycyjnymi potrawami.

Foto: YouTube/screen

Aby jedni mogli spokojnie świętować, część grup zawodowych jest w tym czasie w pełnej gotowości, aby służyć drugiemu człowiekowi.

Jedną z nich są lekarze, pielęgniarki, służby ratownicze. To właśnie im zadedykowany jest teledysk, który nagrał Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej pod dyrekcją Justyny Chełmińskiej.

Chór przygotował i nagrał świąteczną piosenkę pt. „Jest taki dzień” z repertuaru Czerwonych Gitar. Teledysk pokazuje zderzenie rzeczywistości domowej ze szpitalną w tym wyjątkowym dniu, pozostawiając jednak ciepły i pozytywny wydźwięk.

Jest to pierwszy teledysk przygotowany przez Chór WIL, ale już są plany nagrania kolejnych. Występ przed kamerami był nowym doświadczeniem dla chórzystów, motywacją do prób i działania w tym trudnym dla kultury czasie, ale też doskonałą zabawą i formą oderwania się od codziennego stresu. Nic tak nie łagodzi obyczajów jak muzyka.