16 lipca 2024

Koronawirus. Wsparcie psychologiczne dla lekarzy

W najbliższych godzinach liczba wszystkich osób zakażonych od wybuchu epidemii COVID-19 przekroczy 1 mln – ostrzegła wczoraj Światowa Organizacja Zdrowia.

Foto: pixabay.com

W tym trudnym czasie izby lekarskie starają się wspierać lekarzy także pod względem psychologicznym. Taką pomoc dla swoich członków uruchomiła m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi.

– Każda osoba zmagająca się aktualnie z różnego rodzaju kryzysem może bezpłatnie otrzymać pomoc od doświadczonych terapeutów – wyjaśnia Mateusz Kowalczyk, sekretarz ORL w Łodzi.

– Na początek proponujemy każdemu coś na kształt interwencji kryzysowej, tzn. że osobie zgłaszającej się po wsparcie przysługuje do trzech spotkań, po godzinie każde – dodaje. Aby skorzystać z pomocy, trzeba wysłać wiadomość na adres: wsparcie@oil.lodz.pl.

Wsparcie psychoterapeutów oferuje też dla swoich członków np. Wielkopolska Izba lekarska. Codziennie w godz. 20.00-21.00 jest dyżur specjalisty psychiatrii i internisty Stefanii Czernieckiej-Tomkowiak (e-mail: stefatomkowiak@po.home.pl).