19 maja 2024

Lampy bakteriobójcze. Wsparcie Fundacji Lekarze Lekarzom i Allegro.pl

16 urządzeń wyposażonych w lampy bakteriobójcze trafi do placówek medycznych na terenie całego kraju – to efekt współpracy Fundacji Lekarze Lekarzom, powołanej przez Naczelną Radę Lekarską, z firmą Allegro.pl, która przekazała środki na zakup urządzeń.

Foto: Marta Jakubiak

– Lampa to symbol wiedzy, życia i nieśmiertelności – powiedział wiceprezes NRL dr Krzysztof Madej, otwierając w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie spotkanie, w czasie którego doszło do symbolicznego przekazania placówkom medycznym 16 mobilnych systemów do zapewnienia bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu.

Specjalistyczne urządzenia trafią do placówek m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze, Chorzowie, Kościerzynie i Łańcucie. – Mamy nadzieję, że będą sprzyjały zakończeniu pandemii – powiedział prezes Fundacji Lekarze Lekarzom dr Mariusz Janikowski. Reprezentująca Allegro.pl Dagmara Brzezińska podkreśliła, że firma od początku pandemii wspiera polską opiekę zdrowotną. – Wiemy, jakie to ważne. Pamiętaliśmy o wsparciu już rok temu – podkreśliła. Obecni w siedzibie NIL przedstawiciele szpitali pracownicy firmy Diversey Polska zaprezentowali możliwości urządzenia.

Jak przypomniał dr Mariusz Janikowski, Fundacja Lekarze Lekarzom obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia, a od kilku lat posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. – Została powołana, aby pomagać lekarzom w trudnych warunkach życiowych, a teraz jest czas, gdy każdy lekarz znajduje się w takiej sytuacji. Od ubiegłego roku Fundacja przeznaczyła na ten cel ponad 24 mln zł. Na początku były to głównie środki ochrony indywidualnej dla lekarzy i personelu – powiedział. W najbliższym czasie fundacja ma dostarczyć produkty spożywcze lekarzom, z których będą mogli skorzystać w trakcie dyżurów.