24 maja 2024

MZ potwierdza: grupa 0 zaszczepi się w dowolnym momencie

Dobra wiadomość m.in. dla lekarzy. Ministerstwo Zdrowia ponownie potwierdziło, że osoby uprawnione do szczepień w ramach tzw. grupy „0” mogą w dowolnym momencie zapisać się do wybranego przez siebie punktu i skorzystać z możliwości zaszczepienia się w trakcie każdego etapu.

Foto: pixabay.com

W piśmie otrzymanej z resortu zdrowia, którą opublikowano na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej, wskazano, że szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień odbywają się zgodnie z kolejnością z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z uwzględnieniem etapu 0 oraz I.

„Osoby uprawnione do szczepień w ramach tzw. grupy '0′ mogą w dowolnym momencie zapisać się do wybranego przez siebie punktu i skorzystać z możliwości zaszczepienia się w trakcie każdego etapu. Dokumentem uprawniającym do szczepień przeciwko COVID-19 jest ważne e-skierowanie” – napisał dyrektor Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia Jarosław Kieszek w odpowiedzi na pismo prezesa NRL Andrzeja Matyi.