14 kwietnia 2024

PhotoArtMedica 2018 (foto)

20 października w Muzeum Częstochowskim odbył się wernisaż VI Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy. Organizatorem była Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie.

Foto: Ryszard Golański

W konkursie wzięło udział 92 lekarzy z całego świata, od Kanady po Australię.

Zdjęcie Borisa Bozica

Jury przewodniczył Mieczysław Cybulski, prezes Fotoklubu RP, członkami byli Małgorzata Dołowska, dyrektor Fundacji Fotografia dla Przyszłości i Krzysztof Muskalski, przewodniczący Salonu.

Jedno ze zdjęć Joao Tabordy

Grand Prix otrzymał Joao Taborga z Portugalii. Jego fotografia: „Go to the storm” zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali: „Człowiek i krajobraz” – Złoty Medal Fotoklubu RP Bernhard Pfeiff z Niemiec, Srebrny – Paweł Kidawa, Brązowy Hristo Penchew z Bułgarii.

Joao Taborda i jego prace

Złoty Medal PhotoArtMedica – Maciej Wójcik, Srebrny – Sandor Hamar z Węgier, Brązowy – Roberto Sale z Włoch. Nasz kolega z Naczelnej Rady Lekarskiej Dariusz Hankiewicz otrzymał w tej kategorii wyróżnienie.

Laureat z żoną

„Temat wolny” – Złoty Medal Fotoklubu RP otrzymał Fadi Matar z USA, Srebrny – studentka Katarzyna Nikelewska, Brązowy – Shoujendra Datta z Indii. Złoty Medal PhotoArtMedica – Robin Yong z Malezji, Srebrny – Maciej Jóźwiak, Brązowy – Franco Ameli z Włoch.

Laureaci salonu

W nowej kategorii „Fotografia Medyczna” Złoty Medal PhotoArtMedica otrzymał Boris Bozic z Austrii, Srebrny – Leonid Goldin z Izraela, Brązowy – Michele Angelillo z Włoch. Warto dodać, że laureaci z Portugalii i Włoch byli obecni na wernisażu i osobiście odebrali nagrody. Organizatorom i uczestnikom Salonu należą się słowa najwyższego uznania. Więcej na www.photoartmedica.pl.

Ryszard Golański