15 czerwca 2024

W klinice leczy, a po pracy śpiewa sopranem

Kilka dni temu pisaliśmy o wyjątkowym wydarzeniu artystycznym z udziałem lekarzy z Polski, Kanady i USA. Odbyło się ono w niedzielę 19 sierpnia w amfiteatrze miejskim pod lidzbarskim zamkiem.

Dr n. med. Hanna Zajączkiewicz

Polsko-Amerykański Koncert Przyjaźni poświęcony był 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wiadomo Polaków i Amerykanów łączą bohaterowie walk o niepodległość, tacy jak Tadeusz Kościuszko i Kazimierz Pułaski.

W Lidzbarku Warmińskim orkiestrę symfoniczną poprowadziło dwoje wielkich dyrygentów: Maestro Wahby i Maestro Rozbicki. Solistami byli: Hanna Zajączkiewicz (sopran), Anita Marsahall (Sopran), Paweł Pecuszok (tenor), Aleksander Ladysz (bas), Richard Kuntz (baryton).

Kim jest wspominana sopranistka? Dr n. med. Hanna Zajączkiewicz jest specjalistą otorynolaryngologiem (pracuje w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie), ale również magistrem sztuki i nauczycielem emisji głosu. Pochodzi ze Szczytna, studiowała w Białymstoku, pracuje w Olsztynie.

Tego lata Hanna Zajączkiewicz zajęła III miejsce na V Alion Baltic International Music Competition. Oprócz konkursu zakwalifikowała się jako uczestnik czynny do Master Class wraz z Olgą Makariną, Sahoko Saho Timpone (Metropolitan Opera), Denia Mazzola Gavazzeni (Teatro Alla Scala) oraz Pilly Lill (Estonian National Opera).

Pani doktor życzymy dalszych sukcesów zarówno na polu medycznym, jak i artystycznym.