18 lipca 2024

Zadbaj o serce nie wychodząc z domu!

Bieg po Plantach, tradycyjna inicjatywa sportowa organizowana przy okazji konferencji „Kardiologia Prewencyjna 2020” w Krakowie już od sześciu lat, w tym roku zmienia formułę na zdalną.

Foto: pixabay.com

Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią COVID-19 i zaproponować aktywność fizyczną dobrą dla serca, którą każdy może wykonać bez narażania się na ryzyko zakażenia koronawirusem.

Tegoroczna inicjatywa odbywa się pod hasłem „Zadbaj o serce nie wychodząc z domu!”. – Celem organizacji naszego biegu od początku była i jest promocja regularnej, niezależnej od warunków pogodowych aktywności fizycznej oraz promowanie formy tej aktywności dostosowanej do możliwości każdej osoby – mówi prof. Piotr Jankowski.

– W tym roku, z powodu pandemii, która jest szczególnie niebezpieczna dla pacjentów kardiologicznych i seniorów, zmieniamy formułę na zdalną, ale również skuteczną. Kontynuując sportową inicjatywę mimo pandemii, chcemy przypomnieć, jak ważna jest systematyczna aktywność fizyczna dla pacjentów z chorobami serca i naczyń. Nie można o tym zapominać również w trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii COVID-19 – dodaje prof. Piotr Jankowski

W tym roku organizatorzy wspólnie z wybitnymi lekarzami i przedstawicielami administracji publicznej poprzez motywujące filmiki w mediach i mediach społecznościowych zachęcają do podjęcia miesięcznego wyzwania na rzecz zdrowego serca. – Zapraszamy wszystkich do zamieszczania swoich filmików dokumentujących aktywność fizyczną w domu na naszym profilu na Facebook’u, wspólnie motywujmy się do utrzymania aktywności fizycznej, mimo trudnego czasu pandemii – zachęca profesor.

Więcej na www.facebook.com.