14 kwietnia 2024

Zestresowany jak medyk. Bezpłatny program nie tylko dla lekarzy

Psycholodzy z Uniwersytetu SWPS pracują nad projektem Med-Stres – dostępnym online programem szkoleniowo-terapeutycznym, przeznaczonym m.in. dla lekarzy.

Foto: pixabay.com

Dostęp do programu jest bezpłatny.

Aby do niego dołączyć, wystarczy zarejestrować się na stronie www.medstres.pl, podając adres e-mail, na który uczestnicy co tydzień otrzymają informację o nowych ćwiczeniach.

Na program składa się szereg interaktywnych ćwiczeń, które powstały w oparciu o najnowszą wiedzę psychologiczną. Badacze zamierzają wybrać najskuteczniejszy z kilku możliwych wariantów programu.

– Do udziału w badaniu zapraszamy przedstawicieli zawodów medycznych, takich jak: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni – mówi dr Ewelina Smoktunowicz, psycholog z Uniwersytetu SWPS. Projekt koordynowany jest przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Pracownicy służby zdrowia są narażeni na wysoki poziom stresu. Szacuje się, że aż 70 proc. z nich doświadczyło osobiście lub obserwowało u osób w swoim otoczeniu zawodowym negatywne skutki stresu w postaci dolegliwości emocjonalnych i zdrowotnych.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl