15 czerwca 2024

I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur

W nocy 26 czerwca miałem przyjemność być świadkiem niecodziennego wydarzenia sportowego, ze znaczącym udziałem lekarzy. W Piotrkowie Trybunalskim odbył się nocny bieg na dystansie 21 km. Poziom sportowy był bardzo wysoki, nic dziwnego, skoro zarówno wśród pań i panów prym wiedli Kenijczycy.

A5 A4

Jak można się łatwo domyślić, Kenijczycy zajęli czołowe miejsca na podium. W biegu wzięła także udział kilkunastoosobowa grupa lekarzy z całej Polski. Najlepszy sportowo wynik osiągnęła doktor Kamila Kucharska z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej z Warszawy, która wśród kobiet zajęła w klasyfikacji ogólnej czwarte miejsce! (zdjęcie nr 3) Uzyskała świetny czas: 1 godz. 36 min. 45 sek. Wśród lekarzy najlepszy był Radosław Zwoliński, kardiochirurg z Łodzi z dobrym czasem 1:31:01. (zdjęcie nr 4)

2 A2

Słowa uznania dla doktora Przemysława Winiarskiego z Piotrkowa, który był jednym z organizatorów tego ciekawego wydarzenia. (Na trasie biegu na zdjęciu nr 9).

Uczestnikom biegu nie brakowało poczucia humoru. Dwóch spośród nich przebiegło 21 km w strojach z filmu „Blues Brothers”. Organizatorzy zapowiadają za rok kolejny bieg, zachęcam do udziału.

A6 A7

A3 A2

1 6

8 7

5 3

4 A1

Uczestnicy lekarze według uzyskanych czasów

Zwoliński Radosław (Łódź)
Drynda Rafał (Krzepice)
Kucharska Kamila (Warszawa)
Żak Jakub (Zgórsko)
Furmaniak Jarosław (Nowe Chrusty)
Wojtczak Dominik (Łódź)
Winiarski Przemysław (Piotrków Trybunalski)
Paśnik Jarosław (Łódź)
Szlagowska Liliana (Łódź)
Radziszewska Monika (Sieradz)
Skrzypek Piotr (Piotrków Trybunalski)
Pyszczek Iwona (Łódź)
Skoneczna Marta (Piotrków Trybunalski)

Tekst i foto: Ryszard Golański