18 lipca 2024

18 dołków dla mistrzów

Trend na grę w golfa już nie zaskakuje, gdyż sport ten zyskuje na popularności. W dniach 9-10 maja br. w Sobieniach Królewskich na Mazowszu rozegrano VII Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie. Pole to doceniają uważni gracze, natomiast początkujący mogą zaskoczyć liczne pułapki zastawione przez projektantów.

Na starcie stanęło 25 pań i panów z całego kraju. Członkowie rodzin lekarskich i początkujący golfiści skorzystali z praktycznego treningu i nauki gry pod fachowych okiem instruktorów. Dwudniowa rywalizacja, pełna niespodzianek i zwrotów akcji przy dynamicznie zmieniającej się aurze (ulewa z gradem, silny wiatr) wyłoniła zwycięzców.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył 58-letni stomatolog z Warszawy Bogumił Zalewski, który pokonał Macieja Kozłowskiego z Oleśnicy na Dolnym Śląsku i Sylwię Czekierdowską z Lublina. Zwycięzca potrzebował 143 uderzeń, aby dwukrotnie zaliczyć trafienia do 18 dołków o średnicy 108 mm.

Drużynowy triumf przypadł w udziale również golfistom ze stolicy: Bogumiłowi Zalewskiemu i Waldemarowi Truszkiewiczowi, którzy wyprzedzili zaledwie o cztery uderzenia Macieja Kozłowskiego i Krzysztofa Zienkiewicza (Dolny Śląsk i Gorzów Wielkopolski) oraz Artura Czekierdowskiego i Jacka Grabskiego z Lublina.

Tekst i foto: Marek Stankiewicz