19 lipca 2024

21. Igrzyska Lekarskie w Cetniewie będą pełne atrakcji

W dniach 4-7 września 2024 r. w nadmorskim Cetniewie (dzielnica Władysławowa) odbędzie się kolejna edycja Igrzysk Lekarskich. Organizatorzy już teraz zachęcają do rywalizacji, integracji i dobrej zabawy.

Plakat promujący wydarzenie

Organizatorem tegorocznych igrzysk jest Naczelna Izba Lekarska. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski, co niewątpliwie podkreśla rangę wydarzenia. Patronem medialnym jest „Gazeta Lekarska”, która będzie relacjonować zmagania lekarzy sportowców.

– Mamy wiele konkurencji lekkoatletycznych, między innymi biegi na różnych dystansach, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem i ciężarkiem. Ponadto odbędą się turnieje piłki nożnej w 6-osobowych składach, piłki siatkowej, siatkówki plażowej, koszykówki – mówi Marcin Szczęśniak, przewodniczący Komisji ds. Sportu Naczelnej Rady Lekarskiej.

I dodaje, że w programie są też m.in. tenis ziemny i stołowy, badminton, pływanie, brydż, kolarstwo szosowe i górskie, triathlon, nordic walking po plaży. – Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. W zawodach mogą wziąć udział nie tylko lekarze i lekarze dentyści, ale też ich małżonkowie i dzieci, a także studenci medycyny. Mamy oddzielne kategorie dla lekarzy i osób towarzyszących – dodaje.

Kilka tygodni temu w serwisie YouTube pojawił się krótki film promujący wydarzenie, w którym lekarze zachęcają do przyjazdu do Cetniewa. Dodatkowe informacje są sukcesywnie publikowane na stronie NIL w specjalnej zakładce: https://nil.org.pl/dla-lekarzy/nadchodzace-wydarzenia-medyczne/igrzyska-lekarskie/21-igrzyska-lekarskie.