21 maja 2024

6. MPL w Lekkiej Atletyce w Krakowie

W dniach 1-2 lipca na Stadionie AWF w Krakowie (ul. Jana Pawła II 78) odbędą się 6. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkoatletyce. Zawody organizowane będą równolegle z 27. Mistrzostwami Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.

Kraków

Panorama Krakowa
Foto: pixabay.com

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30., a mężczyzna 35. rok życia ) zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy.

Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open” . Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.

Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach: bieg na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów, skok w dal, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem., rzut młotem. Możliwe poszerzenie zakresu konkurencji w sytuacji dodatkowego zainteresowania udziałem w konkurencjach nie ujętych w wykazie.

Osoby zainteresowane udziałem w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem: telefoniczny (504 101 375) lub e-mailowy (julekp@onet.pl). Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzwla.pl.

Lek. med. Julian Pełka
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 6. MPL


Ustawa o sieci szpitali weszła w życie. Więcej na ten temat piszemy tutaj.