Już wkrótce Kongres Polonii Medycznej

W dniach 2-4 czerwca 2016 roku odbędzie się IX Kongres Polonii Medycznej i II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich 2016. Spotkanie służy współczesnej medycynie jako płaszczyzna wymiany wiedzy i doświadczeń oraz podtrzymywania więzi lekarzy i naukowców polskiego pochodzenia z mieszkającymi i praktykującymi w Polsce.

Od lat 90. ubiegłego wieku hasłem przewodnim tych najważniejszych spotkań lekarzy z Polski i świata jest inspirowanie do podnoszenia jakości i bezpieczeństwa leczenia.

Program naukowy kongresu obejmie prezentacje najnowszych kierunków w medycynie oraz sesje i debaty poświęcone m.in. oczekiwaniom pacjentów i realiom edukacji medycznej, optymalnemu modelowi opieki onkologicznej i stomatologicznej, a także promowaniu wiedzy medycznej o szczepieniach. O wysoki poziom merytoryczny wygłaszanych referatów zadba Komitet Naukowy z przewodniczącym prof. Markiem Rudnickim.

Wśród tysiąca zaproszonych gości znajdą się lekarze i studenci uczelni medycznych, eksperci i badacze zasłużeni dla rozwoju wielu dziedzin medycyny, jak również znamienici przedstawiciele świata nauki, polityki i kultury – z Polski oraz m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, USA i krajów byłego bloku wschodniego. Organizatorami spotkania są: Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, przy współudziale Naczelnej Izby Lekarskiej.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.