NIL chce sprostowania od Newsweeka

Rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska zwróciła się do redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek” Tomasza Lisa z wnioskiem o zamieszczenie sprostowania. To echo publikacji zamieszczonej w najnowszym numerze pisma.

Fragment najnowszego „Newsweeka”

„W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiły się w materiale prasowym p.t. »Książę« autorstwa Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli opublikowanym w numerze 19/2016 tygodnika »Newsweek« z dnia 02-08.05.2016 roku, na podstawie art. 31a ustawy prawo prasowe wnoszę o zamieszczenie w najbliższym numerze sprostowania o następującej treści:

W artykule p.t. „Książę” autorstwa Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli opublikowanym w numerze 19/2016 tygodnika „Newsweek” pojawiły się nieprawdziwe informacje jakoby „Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przekazał Naczelnej Izbie Lekarskiej wielomilionową dotację z budżetu państwa” oraz jakoby „jedną z pierwszych decyzji ministra Radziwiłła było przyznanie Naczelnej Izbie Lekarskiej (NIL) rekordowej dotacji (w sumie chodzi o 16 mln zł)”. Naczelna Izba Lekarska ma otrzymać kwotę 1 229 748 zł tytułem zwrotu kosztów poniesionych na zadania realizowane w imieniu państwa w okresie dziesięciu lat (2005-2015).”.

Źródło: NIL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.