Młodzi lekarze szokują plakatem

Truskawki i… organy wewnętrzne. W internecie pojawiły się plakaty, które młodzi lekarze będą nieść w najbliższą sobotę 18 czerwca podczas manifestacji organizowanej w Warszawie. Demonstranci przejdą spod siedziby Ministerstwa Zdrowia pod gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Plakat Porozumienia Rezydentów OZZL

– W ramach akcji „Adoptuj posła” lekarze rezydenci spotkali się z ponad 120 parlamentarzystami, przedstawiając im swoje postulaty i merytoryczne ich uzasadnienie. 99 procent z nich uznało, że postulaty lekarzy rezydentów są słuszne i ich sytuacja musi ulec zmianie. W efekcie zostało złożonych ponad 20 interpelacji przez polityków wszystkich ugrupowań – mówi Damian Patecki, szef Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

– Wielu z parlamentarzystów nie zdawało sobie sprawy, że zarabiamy 12-15 zł na godzinę, że aby się dokształcać i iść z duchem wiedzy musimy wydać dużo własnych pieniędzy, że nierespektowane są wobec nas prawa pracownicze, że przy tak żenująco niskich pensjach zmuszeni jesteśmy dorabiać w wielu miejscach, co skutkuje permanentnym przemęczeniem. Państwo traci, produkując specjalistów nieefektywnie – wyjaśniał Jarosław Biliński z Porozumienia Rezydentów w niedawno opublikowanym długim liście w naszym portalu (w całości znajduje się tutaj).

Jak obaj przyznają, kampania społeczna „Adoptuj posła” nie przyniosła rezultatów. Organizacja podjęła jeszcze kolejną spektakularną akcję pod nazwą „Recepta na dobra zmianę – #ReceptaJestProsta”, w ramach której również próbowano dotrzeć do decydentów. Ona również okazała się fiaskiem.

To dlatego Porozumienie Rezydentów OZZL podjęło decyzję o organizacji dużej manifestacji w najbliższą sobotę. – Pragniemy zaznaczyć, że najważniejsze jest dla nas dobro pacjentów i zamierzamy przeprowadzić swoje działania w sposób, który nie będzie dla nich niekorzystny – podkreśla Damian Patecki.

Powiązane aktualności

komentarze 4

Skomentuj
 1. Avatar
  Bartosz kaczmarek
  Cze 14, 2016 - 11:54 PM

  Idąc za słowami prof. Jędrzejewskiego ” Organy są w kościele, człowiek ma narządy”

  ODPOWIEDZ
  • Avatar
   Piotr Jarosławski
   Cze 15, 2016 - 12:30 AM

   Są to synonimy, na czym opierał profesor swoją tezę?

   ODPOWIEDZ
 2. Avatar
  Adam Adamowski
  Cze 15, 2016 - 04:43 PM

  ” Pragniemy zaznaczyć, że najważniejsze jest dla nas dobro pacjentów i zamierzamy przeprowadzić swoje działania w sposób, który nie będzie dla nich niekorzystny. ” – i właśnie dlatego ta manifestacja też będzie fiaskiem, przecież każdy lekarz (rezydent czy nie) zapieprza 20/24h, więc nie zostawi pacjentów dla manifestacji, nie ma czasu. Jakby wszyscy wzięli urlop na rządanie (myśłę, że i tak wszyscy mają go niewykorzystanego o ile o czymś takim słyszeli), mogłoby być ciekawie, afera, rozgłos, 'ale jak oni mogli odejść od łóżek', wtedy by zadziałało. a tak jest to skazane na porażkę. No, może będzie podwyżka do 18zł. I tak nie starczy na rzadną konferencję 🙂

  ODPOWIEDZ
  • Avatar
   Władysław Konopczyński
   Cze 18, 2016 - 04:47 PM

   rządanie ? rzadną? Boże święty, kto to pisze?

   ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.