Rusza Kongres FDI w Poznaniu

Lekarze dentyści, technicy dentystyczni, asystentki i higienistki ze 119 krajów, ponad 300 firm ze wszystkich kontynentów, dziesiątki ekspertów, setki wykładów, kursów praktycznych oraz debat – tak w największym skrócie można podsumować Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016, który dziś rusza w Poznaniu.

Do Poznania przyjedzie od kilku do kilkunastu tysięcy przedstawicieli środowiska stomatologicznego ze 119 krajów.

Więcej o Kongresie FDI w Poznaniu tutaj.

Część z nich zamierza aktywnie doskonalić swoją wiedzę i umiejętności, inni będą testowali i kupowali najnowsze produkty oferowane przez ponad 300 wystawców z 35 krajów (wstęp na targi jest bezpłatny), jeszcze inni – delegaci Parlamentu FDI, będą zastanawiali się nad kierunkami rozwoju światowej polityki zdrowia jamy ustnej na najbliższe lata.

Kongres FDI to najważniejsze wydarzenie w historii polskiej stomatologii i jedno z najbardziej międzynarodowych wydarzeń organizowanych w tym roku w Polsce. Oficjalna część potrwa do 10 września.

Organizatorami Kongresu są: Światowa Federacja Dentystyczna FDI, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie wspiera Naczelna Izba Lekarska, natomiast partnerami są: miasto Poznań oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W uroczystej ceremonii otwarcia udział potwierdzili m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, przedstawiciele władz Poznania i województwa wielkopolskiego.

Więcej o Kongresie FDI w Poznaniu tutaj.

– Każda grupa zawodowa ma wydarzenie, które traktuje wyjątkowo. Dla międzynarodowego grona lekarzy stomatologów, nie ma spotkania bardziej prestiżowego niż Kongres FDI. FDI 2016 Poznań należy również traktować jako ogromną szansę na promocję osiągnięć polskiej stomatologii, zarówno tych w wymiarze naukowym, jak i przemysłowym. Udowodnimy, że należymy do ścisłej czołówki– przekonuje prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Ważnym aspektem tegorocznego kongresu będzie zwrócenie uwagi na bezpośrednią współzależność stomatologii i medycyny ogólnej. Do Poznania przyjechali najwybitniejsi specjaliści z najlepszych ośrodków naukowych oraz uznani praktycy.

Program naukowy Kongresu aż kipi od nowinek. Stomatolodzy, technicy, asystentki czy higienistki będą mogli dokształcać się w każdej dziedzinie sztuki stomatologicznej: stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyce stomatologicznej, laseroterapii, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, implantologii, periodontologii, zarządzaniu itd.

Więcej o Kongresie FDI w Poznaniu tutaj.

– Tylko formuła Kongresu FDI pozwala na skupienie w jednym miejscu i w jednym czasie tak znakomitego grona ekspertów. Stomatologia to wymagający i bardzo konkurencyjny zawód, ten kto chce osiągać sukcesy musi nadążać za światowymi trendami. Pacjenci mogą być dumni ze swoich lekarzy, którzy przyjechali do Poznania – przekonuje prof. dr hab. Marzena Dominiak, przewodnicząca komitetu naukowego.

FDI, a więc franczyzodawca Kongresu, dba nie tylko o to, aby lekarze wrócili z Poznania mądrzejsi, a ich gabinety były jeszcze lepiej wyposażone. Eksperci zastanawiają się, co zrobić, aby ludzie na całym świecie uśmiechali się częściej, szerzej, zdrowiej i dłużej.

– Przedstawiamy dowody na to, że zachowanie w zdrowiu jamy ustnej, a szczególnie codzienna prawidłowa higiena, w połączeniu z regularnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym, mogą być kluczem długowieczności i do poprawy jakości życia. Głośno mówimy o związkach chorób jamy ustnej z chorobami ogólnymi i apelujemy o współpracę lekarzy w tym zakresie. Wyjaśniamy m.in., że cukrzyca niekorzystnie wpływa na stan dziąseł i w drugą stronę – że choroby przyzębia mogą pogarszać przebieg cukrzycy – wylicza lek. dent. Anna Lella, prezydent Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej ERO-FDI, czyli europejskiego ramienia FDI.

Więcej o Kongresie FDI w Poznaniu tutaj.

Z organizacji Kongresu cieszą się również w Poznaniu i całej Wielkopolsce. Choć w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich regularnie odbywają się światowe wystawy i kongresy, to FDI 2016 Poznań jest pod tym względem wyjątkowym wydarzeniem. Organizatorzy przygotowali dla zagranicznych gości wycieczki, zarówno po atrakcjach miasta jak i całego regionu.

Wielu lekarzy dentystów z zagranicy wykupiło także objazdówki po najważniejszych miastach w Polsce. Tłumy stomatologów będzie można spotkać na poznańskim Starym Rynku, w teatrach, muzeach, restauracjach czy kawiarniach.

Najsilniejsze grupy, oprócz Polaków, podczas Kongresu FDI będą stanowili obywatele: Ukrainy, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii oraz Norwegii. W Poznaniu swoich reprezentantów będą miały również takie kraje jak: Benin, Kolumbia, Dominikana, Etiopia, Ghana, Gwatemala, Mali, Mauretania, Mozambik, Nepal, Namibia, Rwanda, Seszele, Syria, a nawet Vanuatu.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.