Zmienia się atmosfera wokół Narodowego Funduszu Zdrowia

Jeszcze do niedawna, za czasów ministra Konstantego Radziwiłła, NFZ chciano zlikwidować, a w dyskusji publicznej często nie zostawiano na tej instytucji suchej nitki.

Foto: GUMed

Od pewnego czasu atmosfera wokół NFZ jednak zmienia się, czego przykładem może być wydarzenie sprzed kilku dni.

Wspólnych działań w obszarze badań i innowacji na rzecz poprawy efektywności ochrony zdrowia dotyczy zawarte we wtorek porozumienie pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

List intencyjny w tej sprawie podpisali rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała oraz zastępca prezesa  ds. operacyjnych Narodowego Funduszu Zdrowia dr Adam Niedzielski.

Przedmiotem współpracy będzie współdziałanie na rzecz poprawy efektów działania systemu ochrony zdrowia poprzez m.in. opracowanie koncepcji wdrażania innowacyjnych rozwiązań w opiece zdrowotnej czy identyfikację i wdrażanie nowych technologii.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. lekarz poz
    lis 30, 2018 - 10:26 PM

    podpisywanie listow intencyjnych modne jest, ale ze aż taką siłę mają, że świadczą o zmianie atmosfery?ludzie. list intencyjny sie podpisuje, zeby jeden z drugim sobie cykneli fotki na tle swoich banerów. zenujacy tekst jak na gl. coraz gorzej

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.