76 lekarzy i stomatologów na mistrzostwach w tenisie

W dniach 14-17 marca pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) w Stalowej Woli odbyły się XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie, w których uczestniczyło 76 lekarzy i lekarzy dentystów z całej Polski.

Turniej odbył się na nawierzchni twardej typu hard w hali tenisowej Miejskiego Klubu Tenisowego przy ul. Wyszyńskiego 1. Medycy rywalizowali w singlu, deblu i mikście w różnych kategoriach wiekowych.

Rozegrany został także turniej pocieszenia. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Filip Stypa i Włodzimierz Pikulski. Sponsorami zawodów byli m.in.: Naczelna Izba Lekarska w Warszawie, Okręgowa Izba Lekarska w Rzeszowie, Urząd Miasta Stalowa Wola, Powiat Stalowowolski, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W piątek odbyła się konferencja naukowa, na której prof. Jan Józefczuk wygłosił wykład pod tytułem „Grasica a choroby autoimmunologiczne”. Po wykładzie lekarze integrowali się podczas bankietu w hotelu Hutnik, na którym wszyscy wspólnie oglądali Huberta Hurkacza w meczu z Federerm oraz Łukasza Kubota w półfinale debla w turnieju w Indian Wells. Główną atrakcją turnieju była profesjonalna transmisja z kortu nr 1, dzięki czemu można było obejrzeć w serwisie YouTube na żywo wiele ciekawych meczy z udziałem lekarzy.

Spotkania tenisowe były komentowane nawet przez samych uczestników, m.in. przez Agatę Wojciuk, Marcina Pokrzywnickiego, Alfreda Micała i Wojciecha Pietrzaka. Transmisja obejmowała nawet wywiady przeprowadzone z lekarzami po ich spotkaniach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę a pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii były nagradzane pięknymi pucharami, medalami i dyplomami. Czas spędzony na turnieju umilał wszystkim pyszny catering. Kolejny turniej PSTL odbędzie się od 17 do 19 maja we Wrocławiu na kortach otwartych z mączki ceglanej na terenie Olimpijski Club. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Więcej informacji na stronie www.pstl.org.

Marcin Pokrzywnicki, sekretarz PSTL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.