Kto zarabia najwięcej? Na czele lekarze z USA

W najnowszym raporcie Medscape porównano wynagrodzenia lekarzy z siedmiu krajów. Pod uwagę wzięto USA, Brazylię, Meksyk, a także kilka krajów europejskich.

Foto: pixabay.com

Okazuje się, że największe zarobki osiągają amerykańscy lekarze (313 tys. USD rocznie). Na drugim miejscu są Niemcy (163 tys. USD), na trzecim – Brytyjczycy (138 ty. USD), a za nimi Francuzi (108 tys. USD).

Wśród krajów Europy w zestawieniu znalazła się jeszcze Hiszpania (63 tys. USD). Dużo mniejsze pensje są w Brazylii (58 tys. USD) i Meksyku (22 tys. USD). Czy lekarze są zadowoleni z poziomu swojego wynagrodzenia?

W USA ponad połowa specjalistów i lekarzy ogólnych jest usatysfakcjonowana, nieco gorzej swoją sytuację zarobkową postrzegają Niemcy. W Hiszpanii natomiast jedynie 13 proc. specjalistów i 16 proc. lekarzy GP jest zadowolonych z zarobków, a we Francji i Meksyku – 26 proc. Raport pokazuje wyraźną różnicę pomiędzy zarobkami lekarzy w USA, a pozostałymi krajami ujętymi w tym zestawieniu.

Okazuje się jednak, że w Stanach Zjednoczonych także edukacja medyczna jest najdroższa, a na dodatek trwa najdłużej (8 lat). Nauka w publicznej uczelni medycznej kosztuje tam średnio 35 tys. USD rocznie. Dla porównania, jak podaje Medscape, w UK roczny koszt nauki wynosi 11 tys. USD, a w Hiszpanii – od 600 do 1,7 tys. USD. W Niemczech za naukę w publicznej uczelni trzeba zapłacić ok. 600 USD w skali roku, we Francji – 800 USD, a w Brazylii i Meksyku edukacja lekarzy jest bezpłatna.

Kto jest najbardziej zadowolony z możliwości rozwoju zawodowego? Niekwestionowanym liderem są Amerykanie i Niemcy (ponad 90 proc.), nieco mniej usatysfakcjonowani są Meksykanie (89 proc.), Brytyjczycy (84 proc.). i Brazylijczycy (80 proc.). Najmniej zadowoleni ze swojej pracy są Hiszpanie (73 proc.) i Francuzi (71 proc.).

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
 1. kasia
  sty 09, 2020 - 12:54 AM

   WITAM

  mam na imię Kasia pisz w imieniu tysiące polaków o to abyście pomogli nam w walce o życie Tosi .

  Tosia ma 4 miesiace i choruje na SMA TYPU 1 smiertelna choroba która zabija mięsnie ;( , tosia obiecnie jest w szpitalu bedzie miec wspomagany oddech . rodzice malutkiej robia co moga niesety do wyjazdu na leczenie genowe brakuje 8 milionów – ruszyły zbiórki , licytacje na rzecz Tosi , publikacje sa na rożnych grupach w gazetach Oława, Oleśnica a,Wrocław .JESTEŚCIE JEDYNA DESKA RATUNKU DLA TEJ MAŁEJ ISTOTKI – BŁAGAJĄ WAS SETKI TYSIĘCY POLAKÓW O POMOC DLA OLEŚNICZANKI TOSI WIŚNIEWSKIEJ .

  BEZ TEJ TERAPI GENOWEJ TOSIA ODEJDZIE NA OCZACH RODZICÓW- PROSIMY O WSPARCIE ROŻNYCH FIRM

  HISTORIA I ZBIÓRKA DLA TOSI .; https://www.siepomaga.pl/tosia

  LICYTACJE ; https://www.facebook.com/groups/3233564823336951/

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.