Fałszywe roszczenia lekarzy dentystów z Teksasu

Dwóch lekarzy dentystów z Teksasu zapłaci 3,1 mln dolarów za składanie fałszywych roszczeń co do świadczeń, które w rzeczywistości nie były świadczone dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji, a co za tym idzie oszukiwanie programu Texas Medicaid i złamanie ustawy o fałszywych roszczeniach.

Foto: pixabay.com

– Oskarżeni świadomie oszukali Medicaid, program, który zapewnia opiekę medyczną ponad 4 mln Teksańczyków o niskich dochodach – skomentował Prerak Shah, pełniący obowiązki prokuratora amerykańskiego Północnego Okręgu.

– Jeśli myśleli, że ujdzie im to na sucho, bardzo się pomylili – podkreślił. Oskarżeni są właścicielami klinik dentystycznych i gabinetów działających w całym Teksasie od 2009 r., leczących przede wszystkim dzieci objęte programem Texas Medicaid.

Postawiono im zarzut, że w okresie od 30 maja 2011 r. do 30 maja 2017 r. ich stowarzyszone spółki zarządzające i pediatryczne kliniki dentystyczne złożyły lub spowodowały składanie fałszywych wniosków o zapłatę za wypełnienia, które nie zostały wykonane. Nie doszło do procesu. Zawarto ugodę. Roszczenia rozstrzygnięte ugodą są jedynie zarzutami i nie ustalono odpowiedzialności.

Źródło: ada.org

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.