23 czerwca 2024

Biologia naczyń nowotworów

6 czerwca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędą się bezpłatne warsztaty poświęcone technikom analitycznym wykorzystywanym w biologii naczyń nowotworów. Ich organizatorem jest zespół prof. dr. hab. Zbigniewa Gacionga z Kliniki Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii.

Honorowym przewodniczącym wydarzenia jest prof. dr hab. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a jednocześnie przewodniczący European Vascular Biology Organisation. Będzie on jedną z osób prowadzących warsztaty.

Inny z wykładowców, prof. Yihai Cao z Instytutu Karolinska, w swoim wystąpieniu skoncentruje się na inhibitorach angiogenezy. Prof. Cao prowadzi grupę badawczą specjalizującą się w badaniach w różnych obszarach terapii antyangiogennej (w szczególności dotyczących onkologii, angiogenezy, otyłości, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz retinopatii).

Natomiast dr Jonas Fuxe, który specjalizuje się w badaniu mechanizmów przebudowy tkanek w procesach zapalnych i nowotworowych, wygłosi przemówienie zatytułowane „Epithelial and mesenchymal transition in tumor biology”.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim w Auli B w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a. Początek o godz. 9.30. Patronat honorowy nad warsztatami objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji na stronie bastion.wum.edu.pl.