19 maja 2024

#BrawaDlaWas. Prof. Andrzej Matyja o Światowym Dniu Zdrowia

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. „W tym roku, ma on szczególny charakter. Panująca pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich ludzi na całym świecie” pisze prezes NRL Andrzej Matyja w liście zamieszczonym na stronie NIL.

Foto: pixabay.com

„Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w naszym kraju nie jest optymistyczna – rośnie liczba zakażeń, i tych, których niestety musieliśmy pożegnać. Rozumiem również, że dystans społeczny, który staramy się zachować, pozostając w naszych domach, jest dużym dyskomfortem” – podkreślił.

Jak dodał, wierzy, że uda nam się to przezwyciężyć i „wspólnie pokonamy koronawirusa”. – Pokonamy go my, jako lekarze, personel medyczny, walcząc o każdego nie tylko zarażonego, ale każdego pacjenta, który musi być hospitalizowany ze względu na inne choroby. I pokonacie go Wy, Drodzy Pacjenci, pozostając w domach, chroniąc w ten sposób siebie, swoich najbliższych i nas, medyków” – dodał prof. Andrzej Matyja.

„Dziękuję za Waszą odpowiedzialność. Dziękuję za wszelkie inicjatywy i wsparcie, które przez ostatnie tygodnie pomagają pracownikom ochrony zdrowia w tym jakże wymagającym czasie. Dziękuję, że dzisiaj o 13:00 chcecie wyjść na swoje balkony i oklaskami świętować Światowy Dzień Zdrowia i uhonorować naszą pracę na pierwszej linii frontu” – napisał prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Prezes NRL podziękował całemu środowisku medycznemu za poświęcenie, zaangażowanie, oddanie misji i etyce zawodowej. „W tym szczególnym dniu życzę Wam – Pacjentom oraz Koleżankom i Kolegom lekarzom i innym przedstawicielom personelu medycznego, nie tylko zdrowia, ale wytrwałości. Cierpliwości i poczucia wspólnoty – ponieważ tylko razem możemy przetrwać ten trudny czas” – napisał prof. Andrzej Matyja, dodając pod listem hashtag #BrawaDlaWas.