15 czerwca 2024

Czy nowy minister zdrowia przyjdzie do NIL?

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował zaproszenie na najbliższe posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej do nowo powołanego ministra zdrowia Mariana Zembali. Odbędzie się ono za tydzień, w przyszły piątek, 26 czerwca.

Foto: Marta Jakubiak

Celem spotkania miałoby być omówienie sytuacji w ochronie zdrowia oraz problemów dotykających lekarzy i pacjentów. W zaproszeniu prezes NRL wyraził gotowość samorządu lekarskiego do współpracy z ministrem zdrowia w zakresie poszukiwania nowych rozwiązań.

Maciej Hamankiewicz podkreślił także, że jest przekonany, że spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami NRL jest zgodne z oczekiwaniami społeczeństwa i daje nadzieję na dobrą komunikację pomiędzy resortem a lekarzami.

Przypomnijmy, że Marian Zembala został zaprzysiężony na ministra zdrowia przedwczoraj po niespodziewanej dymisji Bartosza Arłukowicza. – O wyborach nie myślę. Jestem w stanie sprostać oczekiwaniom, może nie wszystkim – powiedział w rozmowie z dziennikarzami świeżo upieczony członek gabinetu Ewy Kopacz.


Więcej o ministrze zdrowia Marianie Zembali piszemy tutaj.