12 czerwca 2024

Fundacja szuka lekarzy chirurgów

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” poszukuje lekarzy chirurgów gotowych wyjechać w ramach wolontariatu do pracy w Kamerunie. Wyprawa planowania jest wczesną wiosną 2016 roku i potrwa około miesiąca. Lekarze pracować będą przy misji we wschodniej części Kamerunu.

Tamtejsi mieszkańcy cierpią z powodu rozrostu wola tarczycy i rozmaitych przepuklin. Większości z nich nie stać nawet na podróż do miasta, nie wspominając o profesjonalnym leczeniu. Chorzy od lat żyją w wielkim dyskomforcie fizycznym i psychicznym. Większość z nich nigdy nie była u lekarza.

Fundacja „Redemptoris Missio” powstała w 1992 roku przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza medycznego dla polskich misji. Do tej pory z ramienia Fundacji wyjechało 163 wolontariuszy w najodleglejsze zakątki świata. Fundacja organizowała wyjazdy indywidualne i wyprawy lekarskie m.in. do RPA, Rwandy, Indii, Kamerunu oraz Nepalu.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w planowanym przedsięwzięciu lub służyć swoją radą i pomocą, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu (61) 862 13 21 lub medicus@amp.edu.pl. Wszelkich dodatkowych informacji chętnie udzieli Justyna Janiec-Palczewska tel. 609 988 367.